Jak pozyskać klientów z pomocą social media?

Reklama w social mediach może wyraźnie pomóc ci w pozyskiwaniu nowych klientów i właśnie do tego celu powinieneś ją od razu wykorzystać. A pewnie już teraz jesteś w stanie to zrobić. Najprawdopodobniej masz przynajmniej jedno firmowe konto na jakimś portalu społecznościowym, ale jeśli nie udało ci się jeszcze uzyskać dla niego pokaźnej grupy odbiorców, to znak, że robisz coś źle. Pora to zmienić.

Musisz sam wykazać się zaangażowaniem. Pokazać ludziom, że taka firma jak twoja istnieje. Wyjdź zatem z inicjatywą i zacznij obserwować te osoby, do których chciałbyś pokierować swoją reklamę. Możesz od czasu do czasu wysłać do nich wiadomość z informacją o nowym poście czy dodanym zdjęciu bądź samym produkcie czy nawet całej ofercie. Sam także odwiedzaj konta potencjalnych klientów i reaguj na ich działania. Polub czasem zdjęcie albo zostaw komentarz pod postem. Twoja firma musi stać się widoczna dla innych. A ludzie łatwiej ją zapamiętają, jeżeli rzeczywiście będziesz działać w sposób aktywny i zaangażowany.

Nie możesz też rezygnować z szansy na rozmowę. A reklamy w social media pozwalają ci na szybkie i proste kontaktowanie się z odbiorcami. Już nie musisz nawet wysyłać do nich wiadomości mailowych. Wystarczy, że będziesz zwracać uwagę na pozostawione pod twoimi postami komentarze i zaczniesz na nie odpowiadać. Reaguj nawet na te niepochlebne opinie. Zawsze wyrażaj się w sposób profesjonalny, nie kierując się emocjami. Jest to metoda na zwiększenie zaufania klientów. Pamiętaj też, by od czasu do czasu sprawdzić swoją skrzynkę z prywatnymi wiadomościami i oczywiście zareagować na otrzymane wiadomości.

Świat Internetu jest brutalny. Powstało w nim już dosłownie wszystko, dlatego też tak trudno jest się w nim wybić młodym i niedoświadczonym firmom. Jeżeli twoja reklama w social mediach ma zadziałać, musi być czymś świeżym, nowym i oryginalnym. Spróbuj jakoś wyróżnić się na tle swojej konkurencji. Czasem naprawdę warto zaryzykować.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *